چینی برنامه معلمان برنامه بزرگداشت برنامه های هفته معلم

چینی: برنامه معلمان برنامه بزرگداشت برنامه های هفته معلم بیرجند خراسان جنوبی سپاه خوسف هفته عقیدتی سیاسی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی قیمت + بازار سوئیت در پایتخت کشور عزیزمان ایران

بررسی معاملات انجام شده است در پایتخت کشور عزیزمان ایران نشان می‌دهد که با کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان می‌توان سوئیت خریداری کرد. 

قیمت + بازار سوئیت در پایتخت کشور عزیزمان ایران

بازار سوئیت در پایتخت کشور عزیزمان ایران + قیمت

عبارات مهم : ایران

بررسی معاملات انجام شده است در پایتخت کشور عزیزمان ایران نشان می دهد که با کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان می توان سوئیت خریداری کرد.

به گزارش ایسنا، با توجه به تعطیلات نوروز و هم چنین گسیل سرمایه ها به سمت خرید و فروش ارز، بازار مسکن در این روزها کساد هست. در ۱۸ روز ابتدای فروردین ماه مجموعا ۳۵۱ معامله خرید و فروش مسکن در شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران انجام شده است که ۲۰ مورد آن به واحدهای کمتر از ۴۰ متر مربع مربوط می شود.

تعداد واحدهای کمتر از ۴۰ متر مربع در پایتخت کشور عزیزمان ایران چندان زیاد نیست و به همین علت رقابتی در بین متقاضیان این بازار وجود دارد. با این حال هنوز می توان با رقم های کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان آپارتمان زیر ۴۰ متر مربع خریداری کرد. به طور مثال روز ۱۴ فروردین ماه ۱۳۹۷ در محله بیسیم واقع در منطقه ۱۵ یک دستگاه آپارتمان ۳۹ متری ۹ سال ساخت با اسکلت فلزی، بدون انباری، بدون پارکینگ، بدون اتاق خواب و حتی بدون کنتور گاز مجزا به مبلغ ۸۰ میلیون تومان فروخته شده است است.

قیمت + بازار سوئیت در پایتخت کشور عزیزمان ایران

با توجه به این که مسکن کالایی ناهمگن محسوب می شود، قیمت ها بنا به دلایل متعدد از جمله موقعیت، سن بنا، امکانات، جهت و وضعیت، متفاوت هست. به طور مثال در منطقه ای دیگر یک سوئیت ۳۸ متری سه سال ساخت در محله استاد معین واقع در منطقه ۹، دارای اسکلت بتنی، دارای انباری، فاقد پارکینگ و بدون کنتور گاز مجزا ۲۰۰ میلیون تومان به فروش رسیده است.

اما بازار مسکن با توجه به التهاب اخیر بازار ارز دچار افت شده است هست. در اسفندماه ۱۳۹۶ میانگین قیمت مسکن شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران ۲۶ درصد رشد داشت؛ در بعضی مناطق رشد قیمت به ۴۰ درصد رسید. همزمان سرعت رشد معاملات که در آذرماه تا ۵۰ درصد زیاد کردن یافته بود در اسفندماه صفر شد و نسبت به ماه مشابه سال قبل زیاد کردن اندک ۰.۵ درصدی را تجربه کرد. بعضی کارشناسان معتقدند ادامه این روند یعنی افتادن بازار مسکن در باتلاق رکود، ولی باید منتظر رشد قیمت مسکن نیز باشیم؛ آیا که مالکان زمین و ساختمان نمی خواهند ارزش دارایی ارزش افت کند.

بررسی معاملات انجام شده است در پایتخت کشور عزیزمان ایران نشان می‌دهد که با کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان می‌توان سوئیت خریداری کرد. 

رصد شرایط فعلی بازار مسکن نشان می دهد هم اکنون کمتر کسی حاضر به پذیرش ریسک سرمایه گذاری در این بازار هست. کم کردن سرعت رشد معاملات در اسفندماه و افت قیمت اوراق تسهیلات مسکن تا محدوده ۵۴ هزار تومان حاکی از آن است که از یک سو تقاضای سوداگری از بازار مسکن به سمت بازار ارز رفته و از سوی دیگر تقاضای مصرفی نیز دچار افت شده است است.

بازار مسکن به عنوان یک دارایی ثابت همواره جهت حفظ ارزش پول، کالای مناسبی است ولی عنوان این است که در صورت جهش قیمت مسکن، پیدا کردن مشتری جهت آن تا چند سال آینده بسیار سخت خواهد بود. بنابراین انتظار می رود در امسال که قیمت دلار روند صعودی به خود گرفته تقاضای سرمایه گذاری در بخش مسکن به شدت افت کند و تا وقت نامعلوم آینده سرمایه ها وارد این بخش نخواهد شد. همچنین با توجه به رشد احتمالی قیمت مسکن، تقاضای مصرفی نیز کم کردن خواهد یافت و تسهیلات ۱۶۰ میلیون تومانی حتی در صورتی که به ۲۰۰ میلیون تومان برسد نیز قدرت پوشش دهی قیمت مسکن را نخواهد داشت.

واژه های کلیدی: ایران | بازار | میلیون | اسفندماه | سرمایه گذاری | اخبار اقتصادی و بازرگانی

قیمت + بازار سوئیت در پایتخت کشور عزیزمان ایران

قیمت + بازار سوئیت در پایتخت کشور عزیزمان ایران

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog