چینی برنامه معلمان برنامه بزرگداشت برنامه های هفته معلم

چینی: برنامه معلمان برنامه بزرگداشت برنامه های هفته معلم بیرجند خراسان جنوبی سپاه خوسف هفته عقیدتی سیاسی

گت بلاگز فضای مجازی جاعل ویزای سنندجی در اینترنت دستگیر شد

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان کردستان از شناسایی و دستگیری جاعل ‌ویزا و کلاهبردار اینترنتی‌ خبر داد.

جاعل ویزای سنندجی در اینترنت دستگیر شد

به گزارش خبرنگار حوزه دنیای ارتباطات گروه اینترنت گروه تحریریه سایت جوان؛ سرهنگ فرامرزشاکری اظهار کرد: شهروندی سنندجی با در دست داشتن مرجوعه از دادسرای عمومی و انقلاب سنندج با عنوان کلاهبرداری رایانه ای ، به پليس فتا مراجعه و اظهار داشت، از طریق اینترنت با شخصی که در زمینه اخذ ویزا فعالیت می نمود آشنا شده است و جهت اخذ ویزا طی سه فقره مبلغ 120 میلیون ریال واریز کردم ، ولی بعد از واریز وجه کلاهبردار جوابگوی تعهدات خود نبود و به تماس های من پاسخ نمی داد . لذا مراتب در دستور کار کارشناسان اداره مبارزه با جرايم سايبری پليس فتا قرارگرفت و در اين رابطه پرونده تشکيل گردید .

عبارات مهم : پرونده
وی افزود: بعد از انجام تحقيقات مقدماتی و انجام شگردهای پلیسی فردی شناسایی گردید و در تحقیقات اظهار داشت، مدتی قبل یک زن از همکاران بنده ، به من مراجعه و درخواست کارت بانکی من را جهت انجام امور بانکی نمود و من هم به باعث اعتمادی که به ایشان داشتم کارت بانکی ام را در اختیار نامبرده قرار دادم که مبلغ عنوان پرونده نیز در این بازه زمانی به حساب کارت بنده واریز شده است است و همین همکار زن نیز وجه را برداشت کرده است .

این مقام انتظامی ادامه داد: با توجه به بیانات مظنون اول متهم مهم شناسایی و احضار گردید و اطراف عنوان پرونده از وی تحقیق که بیان داشت قبول دارد و با همکاری یکی از دوستان که در زمینه صدور ویزا فعالیت دارد و به انگیزه کسب منافع مالی این کار را نموده است و با جلب اعتماد شاکی از وی کلاهبرداری نمودیم . در نهايت با توجه به اعتراف به بزه انتسابی، متهمین به اتهام کلاهبرداری رایانه ای تحویل مقام قضایی شد .

وی با بيان اينکه متهمان پليس فتا اغلب افراد با علم و بار فنی سطح اوج هستند، از شهروندان درخواست كرد در اینترنت ضمن افزايش سطح آگاهی و دانش خود، از اعتماد بي جا به مباحث مطرح شده است در اين فضا جدا خودداری كنند.

سرهنگ شاکری در آخر گفت: پلیس فتا به صورت شبانه روزی آمادگی پیگیری به شکایت شهروندان را دارد و از عموم مردم درخواست داریم در صورت مواجهه با هرگونه جرایم رایانه ای مراتب را سریعاً از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش نمایند.

منبع:پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: پرونده | رایانه | اینترنت | کارت بانکی | کلاهبرداری | پلیس فتا | پلیس فتا | حساب بانکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog